Breaking News
Home / Yazılar / SEÇİM TOMBALA GEÇİM TOMBALA

SEÇİM TOMBALA GEÇİM TOMBALA

Bu güne kadar geçen süreçte sade bir birey olarak şöyle yakın çevremden başlayarak ülkeme  ve aklımın erdiğince ülkem coğrafyasına baktığımda gülmemek elde mi diyorum. Ağlanacak halimize.

Büyük torba konulmuş ortaya .Seçim tombalasında büyük ikramiye kime çıkacak telaşı. Herkes kartını almış.Son 25 numara çekiliyor.Hadi bakalım sizlere şenlik.Bir alana bir tane yanında bedava. Mazotun da koy. Evet son 25 gün.Aslanız biz ya .İş mi ?Oda ne ? Yenir mi?Flaş Flaş flaş son dakika haberleri sanarın ve yanarın son büyük anketi tam 40 ilde 40 ilçede 40 köyde 4000 denek tombala oynadı.Büyük sonuç az sonra .Birinci az sonra .Bizden ayrılmayın.Azzzzzzz sonra. Hadi reklama gir.Gir reklama.Geçim mi ?O da Ne? Geçme geçme.

Yurdum coğrafyası ne şen değil mi? Herkes mutlu mu?, mutlu bu günlerde ve tombalada kazanacağız ya! Yürü be kim tutar bizi.Yaşasın diye bağıracaz ya.Gerisini boş ver. Sende eline bayrağını al tuttuğun takımın peşine koş.Bak herkes neşeli ve mutlu. Türküler söyleniyor.Sende katıl.Bu şenliğe.Bak Anketler senden yana basın senden yana yürü be kim tutar bizi .Çay beleş, vaat beleş.Yalan dolan bizde olmaz.Kendi için isteyen namerttir numarayı. Biz sizin için varız.Helal be! Çok doğru söylüyor.AAA SAY Tv’de de Kralın soytarısı filmini koydular.Çok güzel ya .Kral daha çıkmadı ya.Soytarısı ortada ne de güzel oynuyor.Yalansız dolansız gözümüzün içine bakarak. Gerçek gibi değil mi?Hadi inanalım da sevinsin…Kendisi gibi sansın.Sahi sonuç az sonraydı değil mi?

Ne kadar düşünenimiz varmış ya.Anamı alıp giderken yanıma babamı ve erkek kardeşimi de alıp gideceğim tombala oynamaya.ya kızarlar mı acaba.Zaten bizi de ne kadar seviyorlar değil mi tombalada kazananlar. Kızmazlar, kızmazlar bu günlerde hiç kızmazlar korkmayım.

Ülkemde mizah yazarları nasıl malzeme bulur diye sorardım kendi kendime . Sormaya gerek yokmuş ki! Çevreye bakmak yetiyor.Evet Aziz Nesinin  Nasıl yüzde verdiğini,Hasan Pulur’un O ince mizahını şimdi daha iyi anlıyorum.Sanrım bu da yaşamakla kazanılıyormuş.

Biliyor musun bunları okurken beni eleştirme ve kızma hakkın olacak  yada fikirlerime katılma hakkında.Her iki şıkta sana kalmış saygı duyarım.Seçim tombalada umarım senin tuttuğun kart tombala yapar.Geçim mi? Güldürme şimdi. O başka tombala oyununa.Hem üzülme bak. Senin Karta çıktı tombala. Hadi iyiyiz iyiyiz.Mutlu neşeli oynuyoruz oyunumuzu.sevgiler yüreklerimizden gülüşler yüzümüzden eksik olmasın.Zaten adı ne olursa olsun oyunumuzu hep oynamıyor muyuz ki yaşamda?

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.