Breaking News

SUSTUNUZ

  Doksan yıllık Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik ve en tehlikeli sürecinden geçmektedir.

        Ülkemiz neden bu hale geldi diye hiç düşündünüz mü?

        Yıllar dır emperyalist güçler ülkeyi etnik- dinsel-siyasal temelde ayrıştırıp terörü destekleyerek ve ekonomik olarak çökerterek ülkemizi yaşanmaz hale getirmeye çalıştılar. Yani ;” BÖL- PARÇALA- YÖNET”  taktiğini uyguladılar. Biz ne yaptık SUSTUK.

        Ülkede 27  Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980 ve 28 Şubat 1997 tarihlerinde (Post modern) askeri darbeler yapıldı.

        İnsanlar hukuksuzluklarla karşılaştı. Özgürlüklerinden oldu. Zindanlarda çürüdü. Canından, işinden ve sevdiklerinden oldu. SUSTUNUZ.

        Faili meçhul cinayetler işlendi. KORKTUNUZ, SUSTUNUZ.

        Kahramanmaraş, Sivas ve Çorumda toplu katliamlar yapıldı. Sizden bizden dediniz. SUSTUNUZ.

        Sağ-Sol, Alevi- Sunni, Kürt-Türk, Laik- Antilaik diye ayrıştırıldı. Sizden bizden dediniz. SUSTUNUZ.

        Kemal Türkler, Çetin Emeç, Abdi İpekçi, Turan Dursun, Gül Sazak, Doğan Öz, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok ve Hrant Dink vs. Aydınlar öldürüldü. SUSTUNUZ.

        Kombasan, Jetpa, Yimpaş, Mercimek, Deniz Feneri yolu ile sade müslümanların alın teri Allah ile aldatılarak soyuldu. SUSTUNUZ.

        ASALA Terör Örgütü ” Sözde soykırım yalanı ile Dış işleri Bakanlığı personelimizden 60 kişiyi şehit etti. SUSTUNUZ.

        ABD’ de 16 eyalette, AB’ de 6 devlet “sözde soykırım yalanını tanıdı” Her 24 Nisan’ da da ABD Devlet başkanı soykırım diyecek mi diye koca Türkiye bakıyor. ASALA terör örgütü siyasallaştı. ” Toprak ve tazminat istiyor” SUSTUNUZ.

        Irak’ ta Türk askerinin başına çuval geçirildi, Türk Ulusunun onuru kırıldı. Devlet yetkililerine soruldu; ABD’ ye Nota verecekmisiniz ? verilen yanıt, Müzik Notası mı? Büyük devletler özür dilemez, onurumuz kırıldı SUSTUNUZ.

        Gerçek İslamiyet’ ten, İslam Dinini öğrenmekten, Türkçe Kuran-ı Kerim’ i öğrenmekten KORKTUNUZ.

        Laiklikten korktunuz.

        Ilımlı islam projesi yolu ile “islamın Hristiyanlaşmasına, dinin siyasete ticarete alet edilmesine çıkarınız için göz yumdunuz. SUSTUNUZ:

        Ülkenin yeraltı yer üstü zenginlik kaynaklarının kamu ve özel işletmelerinin, fabrikalarının, ormanlarının, akarsularının, limanlarının ve yollarının birer birer “ÖZELLEŞTİRME” yolu ile yok pahasına yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmesine satılmasına göz yumdunuz. SUSTUNUZ.

        Köylünün pancarına, tütününe, pamuğuna yasak, kota konurken SUSTUNUZ. Hayvancılık bitirildi dışarıdan kurbanlık “ANGUS” getirildi SUSTUNUZ.

        Dünyada tarımı kendi kendine yeten yedi ülkeden birisi iken dışarıdan tarım ürünleri, saman alındı SUSTUNUZ.

        Memuru, İşçisi, emeklisi, köylüsü 4C’ lisi, taşeron işçisi, esnaf’ı alın terini emeğinin karşılığını alamadı yaşama tutunma savaşı verirken seyrettiniz. SUSTUNUZ.

        Milli değerlerimiz olan; 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramlarına yasaklar koydular. SUSTUNUZ. Özel günler de Atatürk Anıtına Çelenk koydurmadılar,SUSTUNUZ.

        Atatürk ve silah arkadaşlarını, aşağıladılar Atatürk Devrim ve İlkelerini Cumhuriyeti tarihin çöplüğüne atacağız dediler. SUSTUNUZ. Türk Bayrağı asmaktan, Atatürk rozeti taşımaktan TÜRKÜM demekten korktunuz.

        Bu ülkenin ordusunun emekli ve muvazzaf subayları düzmece belgelerle ” Silivri” ceza evine alınırken ordumuz itibarsızlaştırılırken, ülkenin bilim adamları, aydınları, gazetecileri tutuklanırken SUSTUNUZ.

Silivridekilere “MÜEBBET” cezası verilirken Abdullah Öcalan ile ” MUHABBET” edilmesine seyirci kaldınız. SUSTUNUZ.

        Anaların göz yaşı dinsin, kan akmasın gibi güzel sözlerle aldatılarak 40 bin kişinin katili ve ülkeye 300 Milyar Dolar ekonomik kayıp veren PKK terör örgütü ile masaya oturulmasına ses çıkarmadınız SUSTUNUZ.

        Kandilde ve Oslo da PKK terör örgütü ile İmralı’ da bebek katili Abdullah Öcalan ile barış görüşmeleri rezaletine göz yumdunuz.SUSTUNUZ.

        Habur girişi Nevruz kutlamaları rezaletinde devlet aciz kaldı. Orada Türk Bayrağı görülmedi. Milletin onuru kırıldı.SUSTUNUZ.

        Şimdi ABD, AB, AKP, BDP, PKK ve Fethullah Gülen senaristlerinin hazırladığı oyunun son bölümüne geldik;

        Yeni anayasa yapılacak.Türkiye Cumhuriyeti, Türk milleti, Türklük olmayacak. İki bayrak iki dil olacak. Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniter yapısı değişecek, bölünecek federal sisteme geçilecek.

        Aynı senaristler Cenevre sözleşmesi, ikiz yasaları dayanarak ve Türkiye Büyük Millet Meclisini devreye sokarak PKK terör örgütünü siyasallaşmasını sağlamaya çalışıyorlar. Hayalleri gerçekleşirse KCK sanıkları ve Abdullah Öcalan Affa gerek kalmaksızın salınacaklar.

        Bu sürecin sonucunda ASALA ” Büyük Ermenistan” , PKK Büyük Kürdistan hayallerini gerçekleştirmiş olacaklar. Bu SEVR ANTLAŞMASI’NIN intikamı, Türkiye Cumhuriyetinin Tapu senedi olan LOZAN ANTLAŞMASININ yırtılması anlamına gelir. Hala SUSUYORMUSUNUZ.

        Bu yaşananları duymaktan, görmekten, konuşmaktan korkuyor ve susuyorsanız “SUSMA SUSTUKCA SIRA SİZE GELECEK” sloganı ile sizleri uyarıyorum.

        Etnik, dinsel ve siyasal faklılıklarımızı bir yana bırakalım. Kardeşçe yaşayacağımız “BAŞKA TÜRKİYE YOK”.

        Unutmayalım; ” Tarih bilmeyenlerin coğrafyalarını başkaları çizer” UYAN HALKIM.

            EMEKLİ ÖĞRETMEN

            AHMET PINAR

13.04.2013

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

TERCİH SİZİN

Türkiye cumhuriyeti’ nin 12 Haziran 2011 seçimlerine gider genel durumuna bir bakalım. Devletin idare şekli, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.