Breaking News
Home / Yazılar / Açılım saçılım !

Açılım saçılım !

Açılım saçılım !

 

Uzun zamandır toplumuzun genelinin yaptığı gibi susmayı tercih etmiştim .( el aleme dar gelen bana  bol geliri…dur bakalım ne olacağı, büyüklerimiz iyisini biliri,elalemin akıllılısı  sen misini) .Neme lazımcı olmanın ne demek  olduğunu bilmek adına suskun kalmıştım .

Gözde basımızın gözde basınlardan büyüklerimizin açılımını duyunca nedir yenilirimi içilirimi. Yoksa büyüklerimiz yeni devrimler mi gerçekleştiriyor diye sordum.

Hani güzel yurdumun insanlarına sevgi ve mutlulukla yaşayacakları o müthiş sihirli değneği mi buldular diye sordum.

Ve vee …. Oda ne ? demeden kendimi alamadığım kareler peşi peşine film kareleri gibi süreçte yaşandı yaşanıyor. Ve biz bu gün cumhuriyetin 86 yılında utanarak izliyoruz.

Bir zaman devletimizin büyüklerinden birilerinin bir avuç çapulçu dediği soytarı yığını birilerinin köpeği olan  diğer soytarının  sözde emirleri ile  sözde barış elçisi  olarak

Ülkemize  teşrif ediyorlar. Ve utançlarımın başladığı 1. Nokta  devletimizin meclisine ait kırmızı plakalı arabaları ile sözde milletin vekilleri sınırlarımızda karşılamaya gidiyor ve seyrediyoruz . Büyüklerimiz iyisini biliyor ya .2. Nokta Barış elçileri sözcüğü ne barışı yaaaaa… teröristle ne barışı. Güzel yurdumu bölmeye çalışan soytarılarla… sözde milletvekilleri sözde özgür basın önünde pekeke diye hitap eden konuşma özürlü soytarıları  sirk hayvanı maymunların yeni oyunlarını gösterir gibi bize  izletmelerini utanarak izliyorum.

Basınımızın içinde bunlardan nemalanan soytarılarının yazılarını okudukça insan oldugumdan utanıyorum.

Gelen soytarıları 5 dk masum gösterip serbest bırakan yargımızı gördükçe şok oluyorum. Aklıma tatlı çaldı diye yıllarca hapis yatan çocukları düşündükçe …Birileri iyisini biliyor ya ..…Atatürkün gençliğe hitabesini okurken ne kadar doğru söylediğini düşünüp yaşananlardan utanıyorum.

Bu gün bayramdı yüreğim Cumhuriyet coşkusu ile doluydu. Haberleri izlerken şok oldum. ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ üyeleri bayram kortejine katılmak istediler diye bir şehrimizde devletimizin güvenlik güçleri tarafından dövülüyordu . Atatürkün kurduğu Türkiye cumhuriyeti devletinde Atatürk ismi ile yürüyüş kortejine katılan insanlara dayak , Ülkemizi bölmeye çalışan soytarılara alkış ve  ödül.Utanıyorum…

Açılın açılın saçılın saçılın tarihte onurunuzla yerini alacaksınız(!) …biliyorum.

Sahi ya cumhuriyetin 86 yılında şu soruyu sor cam arkadaşlar …

Atatürkçüyüm ve vatanımı çok seviyorum. Ve ne mutlu Türküm  diyorum suç mu?

Suçsa çok çok suçluyum  … Bu suçdanda onur duyorum.

Açılmıyorum saçılmıyorum bir bütün olalım diyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.