Breaking News
Home / Yazılar / AMBORGO

AMBORGO

Bu gün haber sitelerinde gezerken bir haberin  başlığı  dikkat çekici‘’Fransa’ya İlk Ambargo FİRST  LADY’DEN  ‘’ne olabilir diye merak ettim. Fransa’yla olan ilişkilerimiz gergin ,neymiş bu önem arz eden ambargo diye merak ettim hani?

Okumaya başladım.Okuduğum haber Hayrünnisa Gül yarın Çankaya Köşkü’nde verilecek öğle yemeğine Türkiye’deki kadın büyükelçiler, büyükelçi eşleri ve AB, BM gibi uluslararası kuruluşların kadın temsilcilerini  çağrmış. Eee ne var bunda değil mi?Gayet doğal.

Niye acele ediyorum .Ama haberin can alıcı noktasını kaçırıyormuşum. Ancak, Fransa Senatosu’nun Ermeni iddialarına ilişkin yasayı onaylamasına tepki olarak, Fransa’nın Ankara Büyükelçisinin eşi yemeğe davet edilmemiş.

Valla helal olsun göğsüm kabardı. Haberi yapan arkadaşı anlından öpmek gerek.

Fransa’nın bu amborgo ile ekonomisi nasıl zora girecek Fransızlar kara kara düşünsün hani.

Aha böyle yavru Fransız büyükelçisi eşin yemeklere çağrılmaz sap gibi ortada kalırsın .Oğlum gelin bir cahillik yapmayın ele güne rezil olursunuz diye sizleri uyarmadılar mı ? hiç!  Ne oldu yine Fransız  kaldınız. Siz görün daha ne amborgalar  yiyecekseniz. Daha benim amborgamı görmediniz. Az sonra onu da  söyleyecem kahrından geceler boyu uyuyamacaksın.

Sahi   ya haberci arkadaş bu kadar ciddi haberleri yapmak için uzunca süre emek sarf etmiş, sonra oturup saatlerce düşünmüş, araştırmış, resim çekmiş ve bizlere ulaştırdı. Valla seviyorum bu habercileri.

Bu haberi yapan haberci arkadaşı, yayınlayan siteyi ödüllendirmek gerek bence,Yılın en güzel ,  en  ….ka habercisi, en ….ka haber sitesi ödüllerini almaları lazım.

Bu arkadaşlar buraya gelene kadar üniversitelerde ömürleri geçti .Başarı böyle geliyor.Durma yürü be koçum haberlerini zevkle okuyoruz . kim tutar seni.

Sahi benim amborgoyu unutuyordum az kalsın Fransızların ürettiği bir arabaya sahibim bu tasarıdan sonra kızdım bir daha yıkatmıycam .Birde kafam bozuluyor; şeytan diyor ki sat arabayı görsün elin Fransızı amborgonun babasını

Söyleyin ,haksız mıyım ?                                                   SEYYAH 05

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.