Breaking News
Home / Yazılar / YAZAR OLMAK !

YAZAR OLMAK !

Bu Pazar sabahı erken kalktım. ilk defalardan birini yapıp erken kalmak gafletinde bulundum. Keşke kalkmaz olsaydım diyorum!Lanet olsun!Keşke gazetelere bakma isteğim olmasaydı.diyorum.Lanet olsun ya! Lanet olsun diyorum Lanet olsun okuma isteğime ve keşke okur yazmaz olsaydım diyorum!, keşke zır cahil cahil olsaydım!… Lanet olsun!
Kültür kokan ve oku oku diye bas bas şeyini yırtan ve kalite olduğunu iddia eden bir gazeteyi daha doğrusu o gazetenin köşe yazarını Okuduğum için kendime…Lanet olsun diyorum!
Köşe yazarlığı yapmanın ciddi bir iş olduğunu düşünürdüm yıllardır hep fikir ve kalem emekçisi olduğuna inandığım yazarın yazdığı her kelimeyi her cümleyi itana ile okurken o cümlelerde yaşama dair kazanımlarımın olduğunu düşünürdüm hep…Ama lanet olsun diyorum !Yazarlık bu kadar mu ucuz ya!
Yazar olmak bu kadar ucuz mu? diye sormadan edemiyorum! Ya okur yazar olmaya gerek yok. Otur fantezini yada yaşadıklarını mahalleli ağzıyla anlat… ve milletle ….. sarması yap . Bu mu yazarlık diyorum?Kıçı mosmor olmuş ama değmiş!
İsmi de gazetesi de önemli olmayan zat bilmem kaçıncı yaş günü fantezisini bizimle paylaşma ihtiyacı hissetmiş yürü be kim tutar!
Dubai’deki Atlantis Otel’de yaptığı çılgın doğum günü fantezisini köşesine taşıyan …yazar bozuntusu o yaşadığı anları magazin programlarına satsa daha fazla kazanırdı.
Hayır yaşasın doya do ya duyguların ya …Kanat takıp uçsun dünyayı boydan boya sınırsızca,işim olmaz ! Yaşam onun…
Yaşamıyla duygularıyla işim yok zaten kendi özelidir ne hali varsa görsün . Çokta tın !
Ama bu Pazar sabahında güne umutla neşe ile kakmışken !Dubai de bilmem kaç nolu odada yediğini….ve içtiğini okumak zorunda mıyım arkadaş!İşte köşe yazısından bir bölüm…
Her şey 3 – 4 saniyede oldu bitti.
Ve pofffffffff diye suya düştüm.
Orada da bir cankurtaran var.
“İyi misiniz?” dedi. “Hem de nasıl!” dedim.
kendimi zımba gibi hissettim. Canlı, diri…
Yaşasııııııın!
Kafama taktığım bir şeyi daha gerçekleştirmiştim.
Peşimden sevgilim de geldi. ..
Havuzun içinde kahkahalarla birbirimize sarıldık. Ve şöyle bir dönüp atladığımız kaydırağa
baktık. Ondan sonra da, “Fırsat bu fırsat” dedik, “Madem buradayız, kimseler gelmeden, bütün su oyunlarını tek tek deneyelim. ” İkili bir şişme simit aldık ve çığlıklar ata ata 7 kaydıraktan da kaydık. Sevgilim çok hoşuma giden bir iltifat etti o arada, “Sen benim aynı zamanda çok eğlendiğim bir erkek arkadaşım gibisin!” dedi.
Popom şu anda mosmor oraya buraya çarpmaktan ama olsun her şeye değdi.
Köşe yazarının yazdığı O günkü yazdığı o günkü köşe yazısındaki konuyu enine boyuna irdelediğini ve bilgi birkimyile düşüncelerini harmanlayıp biz okurlarını aydınlattığını düşünürdüm hep.diyor … Yorumcu…
İşte lanet olsun dediğim nokta …Yurdumun onca sorunları içinde bilmem ne zatlı yazarın Yurdumun kaç insanın bildiği Dubai’de ki bilmem ne adlı otelde yediğini bize okutan medya patronlarını aynı fantezi ile ile tüm yurdum insanlarının öpeceğine yürekten inanıyorum..
Olsun be !olsun!
Güney doğuda gariban Ali dayımın çoçuğu şehit olsun !
Olsun be olsun!
Vatanım Üzerinde…
A yada B yeri satılsın!
Kimin umurunda…
Dubadakide bilmem kaç nolu odaki de sevgili koynundaki yaşadığı fanteziyi okuyucusu suyla paylaşan yazara ve ülke sorunlarını bu seviye indireren gazetelere ve onun patronlarına sevgilerimi sunuyorum…
İşte seviye bu …..artık
Atatürk ve Türk Milleti sizinle gurur duyor …
Durmak yok devam….
Dubai azzzzzzz biz okuyoz ya Nasıl olsa!
Sadece bir soru ?
Aç karnamı tok karna mı
Okursun!
Sevgiler benden!

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.