Breaking News
Home / Yazılar / DOSTLUK !

DOSTLUK !

Çoğumuzun özlem duyduğu, aradığı, önemsediği ,ismini telaffuz etmenin bile biz insanları mutlu duygular içine sürüklediği büyülü sözcük DOST! Aranan , güvenilen , sevilen, özlenen, düşüncelerine önem verilen, paylaşımlarımdaki sırdaşımız demek istediğimiz kişidir DOST!

Yaşımız kaç olursa olsun cinsiyetimiz ne olursa olsun dinimiz, ırkımız ,rengimiz ,dünya görüşümüz milletimiz ne olursa olsun insan olarak hepimizin ortak paydası olarak değer verdiğimiz ortak değer DOSTLUK!

Nedense hep ararız.. Yakında, uzakta çevremizde bir yerlerde ararız, ararız, ararız, bir yerlerde…ve genelde aradığımız DOST kalıbı yoktur yada bir elin parmakları kadardır, .Çünkü; özeldir gönüldedir DOST!

Bazen de bu kalbimizdeki yüce değeri cinselliğimizin egolarını ifade etmede kullanırız değerini sıfırlayarak erkekçe övünerek! Bir dostum var diyerek…

Üzerine yıllarca yazılan, yazılacak olan DOSTLUK üzerine kimler ne söylemedi ki! Yada söylemeyecek ki…!

Evet sözcüklerle sayfalarla ifade etmekte zorlandığımız, sürekli aradığımız DOSTLUKTA da kendimiz ne kadar kendimizin DOSTuyuz? ve çevremizdeki insanlara ne kadar DOST oluyoruz ? Yunus’un felsefesi İle mi? Mevlana’nın düşüncesiyle mi? Hacı Bektaş Veli’nin İnsan sevgisiyle mi DOST’uz çevremize, Yoksa kendi bencilliğimiz kadar mı ?

Ne dersin DOST!

Halk Ozanımız Aşık Veysel; Neden ?

“Dost dost diye,nicesine sarıldım, benim sadık DOSTUM Kara topraktır!” Deme gereği duydu Sence. Dost!!

Düşünme ihtiyacı hissettin mi hiç?

Gerçek Dostluğu bulman ve yaşaman dileğiyle DOST!!!

SEYYAH

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.