Breaking News
Home / Yazılar / BİZ BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ!

BİZ BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ!

Gözlerimde şehit olan bir Mehmetçiğimiz için yapılan tören canlandı.

Mehmetçiğin arkadaşlarının omuzun da Türk bayrağına sarılı tabutu giderken tüm halkın canı yanıyordu. Gözler nemli, yüreklerde acı ,derin öfke son haddinde.Evet hangi cümleleri sıralarsak sıralayalım. O Mehmedimin anasının babasının kardeşinin yetiminin acısını tarif eder ki. Bir bütündük orda acıda , kederde. Şehitti Mehmedim  onurlu ölümü kazanmıştı. Ama yeni açan taze bir tomurcuktu,taze bir fidandı ömrünün baharında açmadan solup gitti kahpece sıkılan ucuz bir kurşunla. Özlemdi sevgiydi sınırsız.

Mehmedim aramızdan onurla ayrılırken  anacığıma baktım ağlamaktan göz pınarları kurumuş yaşlı anacığıma,  dimdik durmaya çalışan babaya. Vatan sağ olsun sözcükleri dilinde Evet sözcüklerin bittiği anlar. Anlatacak sözcük bulamıyorum.

Adına yüz binlerin canını feda ettiği ülkem için Türkiye’m için her birimiz her zaman canımızı feda etmeye hazır Atatürk’ün evlatlarıyız.Gerektiğinde yüreğimiz parçalansa da Vatan için bayrağımız için bağımsızlığımız için vatan sağ olsun diyeceğiz.

Bu duygular hep yüreğimizde olacak olmalıda.Son günlerde zaman geçmiyor gözümde canlanan  törenin benzerleri ülkemin değişik şehirlerinde yaşanıyor.Yine yürekler yanıyor, yine gözyaşları,yine haykırışlar! Evet ateş düştüğü yeri yakıyor .

Kanım donuyor.Özgürlükler  getirdiklerini söyleyen süper güçler ve Dünya izliyor.Iraktaki karmakarışık arı kovanı içerisine yine sözüm ona gizli güçler çomak sokmayı sürdürüyor.Alenen denenmemiş silahlarını ve kan kusan mermilerini çakallara pazarlıyor.Özgürlüklerini sunmaya devam ediyorlar.

Çakal sürüleri saldırıyor izliyorlar. Ne adına sömürmek adına parçalamak adına izliyorlar.oynadıkları oyunları kazanıp kazanmama hesabıyla.sabrımızın üst sınırını zorluyorlar.

Oynadıkları oyunlarla binlerce masum insanın en temel hakkını yaşama hakkını elinden alan kan emici sülükler ve yanlarında yer alan vahşi çakalları kendi elleriyle sonlarını hazırlıyorlar.Bilmiyorlar ki biz bir ölür bin doğarız.Dışar da ki düşman dişini gösteriyor. İçerdeki besledikleri de  aldıkları kemikleri yalayarak kendince eğleniyor.unuttukları ise kurtuluş savaşını kazanmış bir milletiz.

Osmanlıya Sevr dayatmasını dayayan karanlık güçler ve onların yanında masum insanların ölümleriyle kendi milletlerine mutluluk sunan insan görünümündeki caniler yine değişik şekilde sahnedeki yerlerini almışlar.Bu gün daha modern görünümlerle bu anlaşmayı bize yutturmaya çalışmıyorlar mı.Bunu görmek için göz ameliyatı olmak mı gerekli.Hükümetler gelip geçicidir.Ama Devletler ve Milletler payidardır.Bu günler bir konuşup, bin düşünülmesi gereken günler değil mi arkadaş. Evet kimileri geçim derdinde, kimi seçilme derdinde, kimileri de vatan.Evet arkadaş az bulur az yersin aç açık kalırsın çok zordur, seçilirsin yada seçilmezsin ama yaşam denen süreç gider.Ama ülke, bağımsızlık giderse bunların hiç birini göremeyiz diye düşünüyorum.

Şanlı tarihimizde bu karanlık güçler hep bu oyunu oynamadı mı? O zaman çözüm arkadaş Büyük Atatürk’ünGençliğe Hitabesinde  açık olarak belirtilmiş’’Muhtaç Olduğun kudret damarlarındaki asıl kanda mevcuttur.’’ diyerek noktaladığı sözlerde.

Oynan oyunlarla bir şeyler kazandığını düşünenler;Bu felsefeyle yaşadığımız sürece hep kaybedecektir.Tüm Milletimizin başı sağ olsun diyorum.

About Metin PINAR

Metin PINAR

Check Also

ATATÜRK’Ü ANLAMAK

Bir bakıyoruz , Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.